Haberler

Create PDF Email Yazdır

6 senedir nefes kokusu şikayetiyle doktorları geziyorum. Denemediğim ilaç kalmadığı halde bir çözüm bulamadım. Şikayetlerim şunlar: 1- Nefes kokusu (en önemli şikayetim bu) Bu şikayetim mide kaynaklı olduğu kesin. Bu koku 6 yıldır hiç geçmedi. (...)

Answer


6 senedir nefes kokusu şikayetiyle doktorları geziyorum. Denemediğim ilaç kalmadığı halde bir çözüm bulamadım. Şikayetlerim şunlar:

1- Nefes kokusu (en önemli şikayetim bu) Bu şikayetim mide kaynaklı olduğu kesin. Bu koku 6 yıldır hiç geçmedi. Yediğim, içtiğim şeylere göre bazen dozajı artabiliyor. Özellikle mide de şişkinlik olduğunda, kahve içtigimde vs daha da artıyor.

2- Çok sık olmasa da, boğaza kadar yanma oluyor. Bu durum yediklerime gore değişiyor. Asit sürekli olmasa da dönem dönem agzıma kadar çıkıyor. Sabah dişlerimi fırçalarken kusma isteği oluyor. Boğazıma çok az balgam yapışsa kusacak gibi oluyorum.

Acaba ben bir reflü hastası miyim. Bu koku beni bunalıma soktu. Arkadaş ortamlarından tamamen uzaklaştım. Agızda oluşan kokudan farklı bir nefes kokusundan bahsediyorum. Bu kokuyu kendim alamıyorum. Karşımdakiler bir metre uzaktan bile farkediyorlar ve geri çekiliyorlar. Sizce midemden kaynaklı olduğunu hissettigim, ve neredeyse yüzde yüz inandığım bu kokuyu gidermenin yolu nedir? Selam ve saygılarımla
Emrah DemirSn Demir

Tarif ettiğiniz yakınma "büyük bir ihtimalle" reflüden kaynaklanıyor gibi gözüküyor. Ağız kokusu değil bu, mideden gelen bir kokudur.

Kesin çözümü olabilir. Mide ile yemek borusu arasındaki kapakçığın bozulduğu durumlarda (mide fıtığı) sık olarak görüyoruz.

Fıtığın onarılması ile yakınmaz düzelir ve sosyal hayatınız hale yola girer.

Geçmiş olsun.

Dr Hamdi Koçer

 

 

Kategori